Privatleasing af ny ë-C3
Ny ë-C3 privatleasing
ë-C3 Attraction VP
100% elektrisk
Effekt: 113 HK
Batteri: 44 kWh
Rækkevidde: Op til 320 km
Mdl. ydelse: kun 1.495,-
Udbetaling: 49.995,-
Leasingperiode: 36 mdr.
Årlig kørsel: 10.000 km.
Samlet betaling i perioden: 104.595,-
Fremhævet udstyr:
- 17" alufælge
- Active Safety Brake
- Lane Keep Assist
- Parkeringssensor, bag
- 10" HD Touch Screen m. trådløs Apple CarPlay
- Citroën Advanced Comfort Seats®
- Aut. klimaanlæg
- Trådløs oplader
- 3D-navigation
- Bakkamera
- Vinterpakke (varme i forsæder, opvarmet forrude og varme i rat)
INKL. SERVICE I HELE PERIODEN
100% komfortabel
Best in class komfort
Med ë-C3 er det første gang en bil i bysegmentet er udstyret med Citroën Advanced Comfort® affjedring*, som sikrer en jævn kørsel med minimale vibrationer. Komforten løftes yderligere med de støttende Citroën Advanced Comfort® sæder*. Læg dertil den stille, elektriske kørsel og den hævede køreposition.
*Afhænger af udstyrsniveau.
Elektrisk - helt enkelt
Den nye ë-C3 er bygget på en smart og effektiv global platform, som er udviklet i Europa. Batteripakken på 44 kWh tilbyder en rækkevidde på op til 326 km*, mens opladningstiden under optimale ladeforhold ved hurtig-/lynopladning fra 20-80% er ned til 26 min. ved max. ladeeffekt (100 kW DC).
Den nye ë-C3 er derfor perfekt til alle hverdagens daglige køreture og fritidsaktiviteter.
*Påvirkes af bl.a. kørestil, hastighed, vejr og tilbalg af udstyr mv.
Højtudstyret
I ë-C3 tilgår du infotainmentmulighederne* via den centrale 10,25” Touch Screen* samt det trådløse WiFi*, der gør det muligt at forbinde din smartphone til Apple CarPlay og Android Auto*. Og via de mange genvejstaster på rattet får du direkte adgang til systemet.
*Afhænger af udstyrsniveau.